اکسسوریچرا رنگ 2022 آبی-بنفش است؟دنیای مدرنگ بهار ۲۰۲۲رنگ سال 2022ست لباسنکات و ترفند ها

رنگ سال ۲۰۲۲ | آبی بنفش جذاب برای استایل و دکور! | رنگ ۲۰۲۲


رنگ سال ۲۰۲۲ | آبی بنفش جذاب برای استایل و دکور!

رنگ سال ۲۰۲۲ | آبی بنفش جذاب برای استایل و دکور! رنگ سال ۲۰۲۲ مانند هر سال دوباره توسط موسسه پنتون اعلام شد. پنتون رنگی کاملا متفاوت و خاص را انتخاب کرده است که در آن جستجو و پویایی به وضوح دیده می شود. امسال، رنگ بنفش پر جنب و جوشی است که خلاقیت، دنیای دیجیتال و فناوری های جدیدی را که کاربردهای زیادی در زندگی مدرن دارند را تداعی می کند.

اگر شما هم می خواهید در مورد رنگ سال ۲۰۲۲ بیشتر بدانید و از آن در دکوراسیون، مد، استایل و رنگ لباس های خود استفاده کنید، در این صفحه با روچی همراه باشید. در این مقاله می خواهیم جذابیت های این رنگ را بیشتر بررسی کنیم و همچنین رنگ های مناسب برای استفاده را در کنار رنگ بنفش سال معرفی کنیم.

رنگ سال ۲۰۲۲ | آبی بنفش جذاب برای استایل و دکور! | رنگ ۲۰۲۲

فهرست مطالب این صفحه:

چرا رنگ ۲۰۲۲ آبی-بنفش است؟

موسسه پنتون به عنوان مهم ترین مرجع مد و معرفی رنگ سال شناخته می شود که هر ساله با توجه به رویدادهای اجتماعی مختلف رنگ را تعیین می کند .سال گذشته رنگ خاکستری و زرد آفتابی درخشان معرفی شد و علت این مسئله نیز نوعی گذر از وضعیت کرونا بود.

به زبان ساده تر، خاکستری نشانه غم و اندوه و افسردگی در خانه به دلیل بیماری عروق کرونر قلب بود و در این میان رنگ پر جنب و جوش زرد آفتابی راه فرار از غم و افسردگی جمعی را نشان می داد.

همانطور که دیدیم، در سال ۲۰۲۱ اقدامات زیادی برای ریشه کنی بیماری کرونا ویروس انجام شد و مهم ترین رویداد گسترش واکسیناسیون انبوه بود. به همین دلیل هنوز یک با رنگ خاکستری آن وجود داشت. اما با ظهور واکسن، زندگی رنگ زرد روشنی به خود گرفت و در سراسر جهان شروع به شکوفایی کرد.

رنگ سال ۲۰۲۲ | آبی بنفش جذاب برای استایل و دکور! | رنگ ۲۰۲۲

امسال رنگ سال ۲۰۲۲ که توسط موسسه پنتون معرفی شد، آبی-بنفش جالبی است که نماد تغییر در سراسر جهان است. جهان طی دو سال گذشته به دلیل بیماری کرونا ویروس انزوای شدیدی را تجربه کرده است. همه چیز در بلاتکلیفی، غم و افسردگی از بین رفته است و در این بین با تغییراتی در واکسیناسیون، دنیا رنگ جدیدی به خود می گیرد.

بنفش ۲۰۲۲ ترکیبی از آبی و قرمز است

هر رنگ از چند رنگ اصلی تشکیل شده است. در عین حال، هر رنگ نماد یک نوع رفتار در روانشناسی است. بنفش نیز ترکیبی از آبی و قرمز است. آبی نماد وفاداری و ثبات است و قرمز نشان دهنده انرژی، هیجان و سرزندگی است.

ترکیب این دو رنگ در کنار هم آبی بنفش گرم و غیرمنتظره را ایجاد می کند و نشان از نوآوری و شروعی جدید دارد. بنابراین سال جدید حس شادابی را جایگزین غم و افسردگی گذشته می کند. در عین حال رنگ بنفش نمادی از خلاقیت و گسترش نفوذ فناوری های مجازی و مدرن در زندگی همه افراد است.

رنگ سال ۲۰۲۲ | آبی بنفش جذاب برای استایل و دکور! | رنگ ۲۰۲۲

بنفش که برای سال ۲۰۲۲ معرفی شد، نمایشی از اعتماد به نفس بی دغدغه و کنجکاوی جذاب است که روح ما را زنده می کند و به ما کمک می کند دیدگاه جدیدی نسبت به دنیا و زندگی داشته باشیم. چشم اندازی که در آن می توانیم زندگی را بازنویسی کنیم و سال جدید را با رویکردی جدید آغاز کنیم.

رنگ سال ۲۰۲۲ را می توان در تمام جنبه های مختلف زندگی استفاده کرد. این رنگ جذاب در دکوراسیون داخلی، صنعت سرگرمی، مجموعه های هنری، سفر، دنیای مد، مبلمان، گرافیک، طراحی سبک های مختلف بازی، تکنولوژی و بسیاری موارد دیگر کاربرد دارد.

آبی بنفش

رنگ آبی بنفش ۲۰۲۲ که با نام Very Peri معرفی شده است با کد رنگ PANTONE 17-3938 گزینه ای منحصر به فرد در سبک کاور نوروزی را به شما ارائه می دهد. در ادامه این مطلب با روش های ست کردن رنگ آبی بنفش با رنگ های مناسب دیگر آشنا می شویم.

شما هم می توانید در سال جدید این رنگ جذاب را برای لباس و استایل خود انتخاب کنید و قدرت آن را در احساسات و عملکرد خود ببینید.

رنگ سال ۲۰۲۲ | آبی بنفش جذاب برای استایل و دکور! | رنگ ۲۰۲۲

رنگ ۲۰۲۲ و با رنگ های دیگر ست کنید

اگرچه شما تصمیم گیرنده نهایی در مورد نحوه تنظیم رنگ لباس خود هستید. اما بهتر است رنگ هایی را انتخاب کنید که به زیبایی با یکدیگر هماهنگ شده و جلوه بهتری را به نمایش بگذارند. بنفش رنگی خلاقانه با ترکیب آبی و بنفش است که بسیاری از طرفداران را راضی نگه می دارد.

علاوه بر این به شما حس آرامش و در عین حال انرژی می دهد. استفاده از رنگ های آبی و قرمز در ساخت این رنگ باعث شده تا در عین حال تازگی و پویایی داشته باشد.

ست رنگ بنفش ۲۰۲۲

موسسه پنتون علاوه بر ارائه رنگ سال ۲۰۲۲، گزینه های جالبی برای ست کردن آبی بنفش با رنگ های دیگر ارائه کرده است. به عبارتی رنگ هایی که به عنوان رنگ های مکمل شناخته می شوند توسط این موسسه معرفی شده اند تا ست کردن آن برای شما راحت تر شود و جلوه زیباتری از استایل لباس شما داشته باشد.

رنگ سال ۲۰۲۲ | آبی بنفش جذاب برای استایل و دکور! | رنگ ۲۰۲۲

رنگ هایی که برای ست کردن با آبی بنفش مناسب هستند عبارتند از:

سفید

رنگ سفید همیشه با هر رنگی قابل استفاده است. فرقی نمی کند از این رنگ در دکوراسیون منزل استفاده کنید یا با آبی بنفش یا هر رنگ دیگری ست کنید. اما رنگ سفید همیشه همراه شماست و به عنوان یک رنگ خنثی در سکوت کامل نقش زیادی در بهبود استایل لباس شما دارد.

برای استفاده از این رنگ می‌توانید انتخاب‌های متعددی را در نظر بگیرید. به‌طور مثال اگر یک مانتو اسپرت با رنگ آبی بنفش سال دارید، آن را با یک کتانی سفید رنگ و ساده همراه کنید. همچنین یک شال سفید رنگ می‌تواند تکمیل کننده این استایل اسپرت و ساده باشد.

صورتی کمرنگ

شاید فکر کنید برای انتخاب یک سبک جذاب، باید رنگ هایی را انتخاب کنید که کاملاً در تضاد با بنفش-آبی هستند. در حالی که اینطور نیست. اگر قصد دارید مانتو بنفش بدوزید.

می توانید از رنگ صورتی کمرنگ برای تکمیل آن در سایر لباس ها و اکسسوری های خود استفاده کنید. به عنوان مثال یک شال گردن زیبا با طرح های کم رنگ و رنگ زمینه صورتی روشن گزینه ای جذاب برای هماهنگی با رنگ سال ۲۰۲۲ است.

رنگ سال ۲۰۲۲ | آبی بنفش جذاب برای استایل و دکور! | رنگ ۲۰۲۲

طیف رنگ سبز

خوشبختانه رنگ سبز در طیف های مختلف خود گزینه مناسبی برای ست کردن با بنفش آبی است. اگر قصد دارید یک لباس بهاری شاد بدوزید، خود را به رنگ بنفش محدود نکنید.

کمی خلاقیت ایجاد کنید و از پارچه های دیگر به رنگ سبز روشن تا پررنگ استفاده کنید. در ضمن اگر قصد گلدوزی مانتو رسمی یا اسپرت را دارید می توانید پارچه اصلی را بنفش و لباس را سبز انتخاب کنید.

علاوه بر رنگ های ذکر شده، گزینه های متعددی پیش روی شماست که می توانند در کنار رنگ بنفش زیبا و خاص باشند. با این حال دست شما باز است و فقط باید کمی خلاقیت را در هنر و ذوق خیاطی خود بچشید مطمئن باشید نتیجه زیبا خواهد بود و از آن راضی خواهید بود.

رنگ سال ۲۰۲۲ | آبی بنفش جذاب برای استایل و دکور! | رنگ ۲۰۲۲

اخرین حرف

موسسه پنتون هر ساله رنگ را به عنوان رنگ شاخص صنعت مد و دکوراسیون معرفی می کند و تقریباً همه کشورها از این رنگ در صنایع پوشاک، مد، دکوراسیون داخلی، مبلمان و سایر صنایع استفاده می کنند. با این حال استفاده از رنگ ۲۰۲۲ می تواند جذابیت های زیادی در نوع پوشش،  دکوراسیون داخلی منزل شما داشته باشد؛ اما دلیلی وجود ندارد که همه چیز را با طرح رنگ ۲۰۲۲ موسسه پنتون مطابقت دهیم.

قبل از انتخاب هر رنگی، بهتر است از خود بپرسید استفاده از این رنگ چگونه احساس شما را منتقل می کند. اگر احساس خوبی دارید، همان را انتخاب کنید، حتی اگر سال ها از معرفی آن گذشته باشد. فراموش نکنید که مهم ترین نکته در استایل و نوع پوشش شما احساس راحتی است که از آن می گیرید، پس زیاد حساس نباشید!منبع پست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا