عمومی

الزهار: حماس از سوریه علیه رژیم صهیونیستی حمایت می کند


تهران- «محمود الزهار» از مقام‌های ارشد جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) گفت: ما از کشور سوریه در رویارویی با رژیم صهیونیستی حمایت می کنیم.

وی پنجشنبه شب در گفت وگو با شبکه خبری المیادین همچنین با بیان اینکه ما خواسته ها و توصیه های مربوط به لزوم وحدت میان فلسطینیان را پذیرفته ایم، افزود: ما نباید تجربه های شکست خورده ای را که به ضرر فلسطین بوده، تکرار کنیم.

الزهار گفت: هیچ فشاری وجود ندارد که بتواند مواضع جنبش حماس را تغییر دهد و نکته مطلوب در حال حاضر عبور از این مرحله به ویژه بعد از تغییر بسیاری از مواضع عربی و بین المللی است.

وی افزود: ما خواسته ها و توصیه های مربوط به لزوم وحدت میان فلسطینیان را پذیرفته ایم زیرا در آن نوعی قدرت برای مقاومت و کاهش فشار از کرانه باختری، قدس و محاصره غزه وجود دارد.

الزهار پاسخ به پرشس هایی از جمله درباره مسائل مربوط به انتخابات در فلسطین و تضمین برگزاری آن را ضروری خواند.

وی همچنین گفت: ما نباید تجارب شکست خورده ای را که در گذشته به ضرر آرمان فلسطین بود، تکرار و اوامر و دستورات طرف های خارجی اعم از عربی و غیره را اجرا کنیم.

الزهار گفت: مواضع برخی کشورهایی که اخیرا روابط خود را با رژیم اشغالگر عادی کردند، نسبت به گذشته تغییر کرده است.

وی خاطرنشان کرد: ما در مرحله رفاه سیاسی، نظامی و امنیتی قرار نداریم که در آن انتخاب کنیم. ما همچون مقاومت لبنان، ایران و سوریه دشمن اسرائیل هستیم.

عضو دفتر سیاسی جنبش حماس همچنین تاکید کرد که ما باید با دشمنان اسرائیل روابط خوبی داشته باشیم.

وی افزود: ما از هر آنچه علیه اسرائیل است جانبداری و بنابر این از سوریه در رویایی با رژیم اشغالگر و از هر انسانی که موضعی مخالف اسرائیل دارد، حمایت می کنیم.

مقام حماس تاکید کرد که آنچه ما را متحد می سازد دشمنی با رژیم صهیونیستی و آنچه ما را از هم جدا می کند نیز همکاری با این رژیم است.

الزهار آمادگی جنش حماس را برای نشست با گروه های فلسطینی به دور از تعیین هرگونه مکانی مشخص اعلام کرد.

وی افزود: ما نشست در هیچ مکانی را رد نمی کنیم، مادامی که همه طرف ها روی آن توافق کنند و خطری نیز برای دیدار فلسطینی-فلسطینی نداشته و به دور از هر گونه فشار باشد.

حماس و فتح دو گروه اصلی فلسطینی سال هاست که با هم اختلاف دارند. حماس کنترل باریکه غزه را در دست دارد و جنبش فتح نیز منطقه کرانه باختری را در قالب تشکیلات خودگردان فلسطینی کنترل می کند.

بیست و ششم آبان ماه گذشته دور تازه گفت و گوها بین هیات های دو طرف برای پایان دادن به اختلاف ها در قاهره پایتخت مصر برگزار شد؛ اما چندی پیش به دلیل ازسرگیری روابط امنیتی تشکیلات خودگردان با رژیم صهیونیستی، حماس اعلام کرد که گفت و گوهای آشتی ملی “مختل” شد.


این متن در ایرنا منتشر شده و انتشار آن در حالا زندگی به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست.منبع پست

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن