عمومی

ایرلند شمالی دوباره قرنطینه می شود


لندن – ایرنا – دولت محلی ایرلند شمالی به رغم مخالفت‌ افکار عمومی تصمیم گرفته تا به منظور مهار شیوع کرونا در این منطقه، محدودیت‌های قرنطینه را از ۲۶ دسامبر (۶ دی) دوباره به اجرا بگذارد.

به گزارش بامداد جمعه ایرنا، تدابیر جدید که از ششم دی‌ماه به وقت محلی به اجرا گذاشته خواهد شد به این معناست که تمام فروشگاه‌های غیر ضروری از جمله آرایشگاه‌ها، کلوپ‌های شبانه و رستوران‌ها (به غیر از خدمات بیرون بر) تعطیل می‌شوند.

البته محدودیت‌ها در هفته نخست سخت‌گیرانه‌تر خواهد بود و به موجب آن تمام فعالیت‌های ورزشی ممنوع و فروشگاه‌های ضروری نیز باید ساعت ۸ شب تعطیل کنند. دولت محلی از مردم خواسته تا در مدت قرنطینه به غیر از موارد اضطراری از محل سکونت خود خارج نشوند.

معاون وزیر اول ایرلند شمالی، میشل اونیل بیان داشت که سختی ناشی از اجرای قرنطینه را درک می‌کند اما ارزیابی‌های صورت گرفته نشان می‌دهد که اقدام جدی‌تر، ضرورت دارد. وی گفت: اگر اکنون وارد عمل نشویم نظام بهداشتی ماه آینده ویران می‌شود. لذا هرچقدر شرایط دشوار باشد اما مساله حفظ جان مردم است.

این سیاستمدار ایرلندی تصریح کرد: ما هرگز در این موقعیت اسفناک نبوده‌ایم و اوضاع می‌تواند ماه‌ آینده بحرانی‌تر شود.

رابین سوان وزیر محلی امور بهداشت نیز که پیشنهاد اجرای قرنطینه دوباره را مطرح کرده گفت که این سخت‌ترین تصمیم اعضای دولت پس از آغاز همه‌گیری کروناست. «هیچ راه دیگری وجود نداشت و پیام کریسمس این خواهد بود که از خانه کار کنید و در خانه بمانید»

بر اساس محدودیت‌های جدید، افراد حتی امکان ملاقات با یکدیگر را در حیاط خلوت خانه‌های خود نخواهند داشت و دید و بازدیدهای داخل خانه نیز ممنوع خواهد بود. مقامات بهداشتی همچنین پیشنهاد کرده‌اند که مدارس در سال جدید میلادی به صورت محدود بازگشایی شوند. گزارش‌ها حاکیست که مقامات اموزشی درحال بررسی این مساله هستند.

بر اساس آخرین آمار منتشر شده، تاکنون یک هزار و ۱۵۴ نفر تاکنون بر اثر کرونا در ایرلند شمالی زندگی خود را از دست داده‌ و آمار ابتلا به سرعت رو به افزایش است. این در حالیست که ظرفیت بیمارستان‌ها تکمیل شده و به دلیل کمبود جا بیماران در داخل آمبولانس‌ و یا خودروهای شخصی خدمات درمانی دریافت می‌کنند.

در یک مقطع فقط ۱۷ آمبولانس بیرون بیمارستان آنتریم صف کشیده بودند. میشل بلومفیلد مدیرعامل سازمان خدمات امبولانس ایرلند شمالی این وضعیت را بی سابقه توصیف کرد که بیان گر فشاری است که سازمان او دست‌وپنجه نرم‌ می‌کند

چهارشنبه گذشته نیز منطقه ولز در بالاترین سطح محدودیت‌های کرونایی (سطح چهار) که مشابه قرنطینه است قرار گرفت. این محدودیت‌ها دستکم به مدت سه هفته ادامه خواهد داشت. در انگلیس هم وزیر بهداشت بیشتر مناطق را در فهرست بالاترین سطح محدودیت‌های کرونایی قرار داده است.

در همین حال مخالفان محدودیت‌های کرونایی تاکنون در چندین شهر انگلیس دست به اعتراض زده و بحران کنونی را سختگی می‌دانند.

دولت انگلیس از سه‌شنبه گذشته عملیات تزریق واکسن کرونا را آغاز کرده و امیدوار است مردم سراسر این کشور تا تابستان واکسینه شوند.


این متن در ایرنا منتشر شده و انتشار آن در حالا زندگی به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست.منبع پست

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن