برترین فیلم های وسترنبهترین فیلم های وسترن که تاکنون ساخته شدهبهترین فیلم وسترنسایت تفریحیفیلم گاوچران هافیلم هالیوودفیلم های وسترنفیلم و سریالفیلم وسترنمعرفی بهترین فیلم وسترنهالیوود

بهترین فیلم های وسترن – فیلم و سریال


بهترین فیلم های وسترن

حتی اگر به نظر می رسد که زمان وسترن های خوب گذشته است، باید گفت که آنها تأثیر بسزایی در سینمای مدرن و داستان سرایی داشتند. آنها هنوز هم مورد علاقه بسیاری از طرفداران فیلم قرار گرفته و دوباره مورد تماشا قرار می گیرند. وسترن تصویری عاشقانه از غرب وحشی و زندگی گاوچران ها نشان داد. در همان زمان، سازندگان آن فیلم ها انقلابی در نگاه مردم به سینما به طور کلی ایجاد کردند. وسترن بدلكاران را به هالیوود معرفی كرد، درام را با كمدی آمیخت و ثابت كرد كه یك داستان خوب می تواند میلیون ها دلار ارزش داشته باشد. با بخش فیلم و سریال سایت تفریحی جیران همراه ما باشید تا بهترین فیلم های وسترن ساخته شده را معرفی کنیم.

The Searcher

بهترین فیلم های وسترن - فیلم و سریال

این فیلم که بر اساس رمانی با همین عنوان ساخته شده، مورد توجه قرار گرفت. با بودجه تولید ۳٫۷۵ میلیون دلاری، به سرعت ۵ میلیون دلار درآمد کسب کرد که مبلغ قابل توجهی در سال ۱۹۵۶ بود. از آن تاریخ، برادران وارنر چندین میلیون بیشتر از این تولید درآمد کسب کردند.

 

The Wild Bunch – Doubled Budget

بهترین فیلم های وسترن - فیلم و سریال

دهه ۶۰ انقلابی در سینما به وجود آورد و وسترن ها به یکی از ژانرهای پردرآمد تبدیل شدند. سام پکین په، کارگردان این فیلم ثابت کرد که بودجه ۶ میلیون دلاری می تواند فقط در عرض چند ماه پس از نمایش، دو برابر شود.


موارد پیشنهادی


Stagecoach
بهترین فیلم های وسترن - فیلم و سریال

در سال ۱۹۳۹ بود که یک بازیگر جوان تازه شناخته شده به نام جان وین ظاهر شد. این تولید ۵۳۱،۰۰۰ دلاری همچنین یک نقطه عطف در زندگی جان فورد بود. این فیلم به اولین وسترن بزرگ جان وین تبدیل خواهد شد.

 

More About Stagecoach

بهترین فیلم های وسترن - فیلم و سریال

فیلم عالی Stagecoach که داستان مسافران غریبه ای را که در مسیر خطرناک Apache سفر می کنند، به شهرت جهانی می رساند و پول زیادی را برای آنها به ارمغان می آورد. یکی از مهمترین آثار در ژانر وسترن محسوب می شود.

High Noon

بهترین فیلم های وسترن - فیلم و سریال

زنان زیبا، قاتلان بی رحم، و یک شهر کوچک متضاد در وسط ناکجاآباد – سازندگان ظهر بالا می دانستند که چگونه یک وسترن خوب بسازند. حتی اگر برای استودیوی United Artist که آن را منتشر کرد ورشکستگی به همراه داشت، میلیون ها دلار بیشتر برای MGM فراهم کرد که برای این تولید مناسب بود.

 

Rio Bravo
بهترین فیلم های وسترن - فیلم و سریال

حضور دو نفر از بزرگترین بازیگران وسترن، جان وین و دین مارتین، فیلم با بزرگترین گیشه دهه ۵۰ را برجسته کرد. برادران وارنر ۱٫۲۵ میلیون دلار برای این تولید سرمایه گذاری کردند، اما استودیو در ازای فروش بلیط ها برای تماشای این داستان حماسی، سود بیشتری دریافت کرد.

 

How the West Was Won
بهترین فیلم های وسترن - فیلم و سریال

این فیلم دوران عالی استودیوی MGM را بست. سرمایه گذاران MGM برای ادامه رقابت نیاز به تهیه یک فیلم سودآور داشتند. خوشبختانه برای آنها، ۱۵ میلیون دلار سرمایه گذاری شده به ۵۰ میلیون دلار گیشه تبدیل شد. برای آن زمان، این مقدار بسیار زیادی بود! چگونه غرب برنده شد آخرین سودآور MGM Western است.

McCabe and Mrs. Miller

بهترین فیلم های وسترن - فیلم و سریال

وارن بیتی و جولی کریستی در این تولید ۱ میلیون دلاری نقش شخصیت های برجسته را بازی می کردند. در سال ۱۹۷۹ ایجاد شد، در حال حاضر به عنوان یک پشتوان غربی شناخته نمی شد و عمدتا توسط منتقدان از دست می رفت. سرمایه گذاران بیشتر به دلیل موسیقی متن لئونارد کوهن پول خود را پس گرفتند.

 

McCabe and Mrs. Miller

بهترین فیلم های وسترن - فیلم و سریال

چندی پیش، این داستان زیبا بار دیگر به مردم معرفی شد و امروزه یک غرب گرای تجدیدنظرطلب محسوب می شود. اکنون یکی از ۱۰ فیلم برتر وسترن در تمام دوران ها به حساب می آید. این حتی بخشی از ثبت ملی فیلم ایالات متحده توسط کتابخانه کنگره است، که می گوید: “از نظر فرهنگی، تاریخی یا زیبایی شناختی قابل توجه است.”

 

True Grit
بهترین فیلم های وسترن - فیلم و سریال

این تولید گواه این است که وسترن ها می توانند پول کلانی کسب کنند. با بودجه تخمینی کمی کمتر از ۱ میلیون دلار، True Grit با درآمد ناخالص بیش از ۳۰ میلیون دلار درآمد کسب کرد. این بدان معنی است که این فیلم ۳۰ برابر بیشتر از سرمایه گذاران صرف تولید کرده است.


بیشتر بخوانید:
منبع پست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن