جلوگیری از سرطان با کاهش وزنسلامت

جلوگیری از سرطان با کاهش وزن – سلامت


جلوگیری از سرطان با کاهش وزن

هیچ رازی نیست که کاهش وزن می تواند به بهبود نگرانی های سلامتی مانند کاهش خطر حمله قلبی ، بهبود متابولیسم ، کاهش فشار خون و موارد دیگر کمک کند. اما دانشمندان می گویند سالم شدن ، خوردن غذاهای مقوی و ورزش نیز می تواند به کاهش خطر ابتلا به انواع خاصی از سرطان کمک کند.

جلوگیری از سرطان با کاهش وزن - سلامت

در واقع ، بر اساس مطالعه ای که اخیراً در مجله چاقی منتشر شده است ، کاهش وزن می تواند به کاهش خطر ابتلا به سرطان مرتبط با چاقی کمک کند. طبق گفته موسسه ملی سرطان ، این سرطان ها می توانند شامل کلیه ، روده بزرگ ، لوزالمعده ، کیسه صفرا ، کبد ، پستان ، تیروئید و موارد دیگر باشند.

این مطالعه بر روی ۴۸۵۹ بزرگسال بین ۴۵ تا ۷۶ سال انجام شد که قبلاً هرگز به سرطان مبتلا نشده بودند. این به دنبال کاهش وزن آنها طی ۱۱ سال بود. یکی از دو برنامه کاهش وزن به طور تصادفی به هر یک از شرکت کنندگان در مطالعه اختصاص داده شد.

یک طرح تحت عنوان مداخله فشرده در سبک زندگی (یا ILI) ، تعداد کالری روزانه را برای شرکت کننده کاهش داد. این ماده همچنین به محصولات جایگزین وعده غذایی افزوده و ورزش آنها را به حدود ۱۷۵ دقیقه در هفته افزایش داد. طرح دیگر پشتیبانی و آموزش دیابت (DSE) است. این برنامه شامل سه جلسه گروه پشتیبانی درباره رژیم ، ورزش و تشویق در هر سال به مدت سه سال بود. جلسات پس از آن هر سال یک بار برگزار می شد.

مرتبط: ۲۵ نکته مناسب در مورد کاهش وزن پزشکان

پس از پیگیری ۱۱ ساله ، محققان دریافتند که حدود ۱۴٪ از شرکت کنندگان – دقیقاً ۶۸۴ نفر – مبتلا به سرطان تشخیص داده شده اند. کمتر افرادی که از برنامه کاهش وزن ILI پیروی می کنند در مقایسه با افرادی که از طرح DSE پیروی می کنند تشخیص داده می شوند. کسانی که از طرح ILI پیروی کردند ، ۱۶ درصد احتمال ابتلا به سرطان مرتبط با چاقی را کاهش دادند.

“ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی باید برای ارائه چنین مشاوره ای یا ارجاع بیماران مبتلا به چاقی به برنامه های مداخله ای که به افراد کمک می کند تا وزن خود را کنترل کنند ، تشویق شوند. علاوه بر این ، ایجاد محیطی با دسترسی آسانتر به غذای سالم و فعالیت های بدنی پایه و اساس چاقی و پیشگیری از سرطان است.” Hsin-Chieh “Jessica” Yeh ، PhD ، دانشیار دانشگاه جان هاپکینز و نویسنده متبوع مطالعه.
منبع پست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن