عمومی

رئیسی: قاچاق کالا مانع تولید و متوقف کننده آن است


بوشهر- رئیس قوه قضائیه گفت: قاچاق کالا خنجری است که بر پشت تولید می‌خورد و آن را متوقف می‌کند.

سید ابراهیم رئیسی روز پنجشنبه در دیدار با کارکنان دادگستری و قضات استان بوشهر افزود: با وجود قاچاق از افزایش و رونق تولید ملی خبری نیست و باید با این مساله بویژه قاچاق سازمان یافته نه به شیوه اداری و سازمانی بلکه به صورت جدی برخورد شود.

وی تاکید کرد: قاچاق کالا، ضربه جدی به رونق، افزایش تولید و تولید ملی وارد می‌کند و نباید نسبت به آن کوتاهی کرد.

رئیسی گفت: برخورد با قاچاق سازمان یافته برای دستگاه قضا و همه دستگاه‌ها و نهادهای اداری و صادرکنندگان و واردکنندگان مساله مهم و محوری به شمار می‌آید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به غیرقانونی بودن صید ترال افزود: این شیوه صید همه چیز را تهدید می‌کند و اقتصاد و صیادی را از بین می‌برد و باید نیروی انتظامی، مسئولان سیاسی و وزارت جهاد کشاورزی برخورد کنند.

رئیس قوه قضائیه ادامه داد: وزارت جهاد کشاورزی نباید اجازه دهد فضا برای صیادانی که قانونمند کار و از اکوسیستم دریایی محافظت می‌کنند به دلیل فعالیت عده‌ای سودجو مشکل ایجاد شود.

وی با اشاره به قاچاق کالا در بندر گفت: بیش از ۲ سال است که نزدیک به یکهزار دستگاه خودرو در بندر بوشهر توقیف شده‌است و این پرونده که در تهران است باید در مدت سه ماه آینده تعیین تکلیف شود.

رئیسی اضافه کرد: قرار است با همت نیروهای دستگاه قضایی پرونده معوقه‌ در کشور نداشته باشیم کار هم در این بخش شروع شده و تلاش می‌شود پرونده‌ها به روز باشد.

وی در باره وضعیت ته لنجی و کالای همراه ملوان گفت: این مساله در استان بوشهر باید سامان یابد.

رئیسی ادامه داد: ملوانان حرف‌هایی در باره ته لنجی دارند که برای ساماندهی این مساله باید شنیده شود و در دستور کار قرار گیرد.

وی با تاکید بر تغییر برخوردها و شیوه رسیدگی به پرونده‌ها گفت: اطاله دادرسی در دستگاه قضا قابل قبول نیست و باید پرونده‌ها در کوتاه ترین زمان بررسی و مورد رسیدگی قرار گیرند.

رئیسی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: کار دستگاه قضا و رسیدگی به مسائل و مشکلات مردم سخت است.

رئیس قوه قضائیه افزود: رسیدگی و کشف حقیقت کار آسانی نیست قاضی اطلاعاتش نسبت به دو طرف دعوا قابل قیاس نیست و باید از میان شواهد و قرائن و اسناد موجود حقیقت را کشف کند.

وی تاکید کرد: با وجود کمبود امکانات و نیروی انسانی اما در کشف حقیقت بی حوصلگی و کم صبری قابل قبول نیست.

رئیسی افزود: کار دستگاه قضا دلدادگی و کار عاشقانه می‌طلبد و تنها با این دیدگاه است که می‌توان بسیاری از سختی‌ها را پشت سر گذاشت.

وی گفت: باید با اقدام محبت آمیز، مهربانانه و عاشقانه نسبت به کار اقدام کرد.

رئیسی اظهارداشت: به تعبیر رهبر معظم اانقلاب شهید سردار سلیمانی به عنوان یک مکتب هستند و از شاخص‌های ایشان اخلاص، خستگی ناپذیر بودن است.

وی افزود: نگاه ماه باید دیدگاه سال ۵۷ باشد و با این نگاه بسیاری از گره‌ها در دادگستری و سایر دستگاه‌های اداری کشور باز می‌شود.

رئیس قوه قضائیه بیان کرد: با این نگاه دستگاه قضایی باید انقلابی باشد یعنی کسی که با انگیزه انقلابی برای حفظ آن و ارزش‌های انقلاب مسئولیت بپذیرد با همه وجود سعی می‌کند برای انجام وظیفه و تکلیفی که قانون برعهده او گذاشته‌است، هیچ سدی را برای خود مانع تلقی نکند و برای وظیفه مهمی که دارد، اقدام کند.

 

این متن در ایرنا منتشر شده و انتشار آن در حالا زندگی به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست.منبع پست

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن