اخبار حوادث

شبکه «کور» متلاشی شد – مجله اینترنتی دوستان


دستگیری سرکرده دزدان که با وثیقه ۲۰۰ میلیونی آزاد بود!

شبکه «کور» متلاشی شد - مجله اینترنتی دوستان

سه عضو یک شبکه گسترده سرقت که در قالب چندین باند دو و سه نفره در مشهد گوشی قاپی می کردند در حالی با تلاش نیروهای تجسس کلانتری سپاد مشهد دستگیر شدند که ۳۰۰ پرونده گوشی قاپی روی میز پلیس قرار گرفته است.

به گزارش اختصاصی خراسان، به دنبال افزایش سرقت های گوشی قاپی در مناطق شهری، تلاش گسترده ای از سوی نیروهای انتظامی برای شناسایی باندهای مختلف سرقت با صدور دستورات ویژه از سوی سردار محمدکاظم تقوی (فرمانده انتظامی خراسان رضوی) آغاز شد.

با توجه به حساسیت ماجرای گوشی قاپی و ایجاد احساس ناامنی در مردم، رصدهای اطلاعاتی با استفاده از شگردهای پلیسی با نظارت و هدایت  مستقیم سرهنگ عباس صارمی ساداتی (رئیس پلیس مشهد) به نقاط جرم خیز کشید و منابع و مخبران محلی برای شناسایی باندهای سرقت فعال شدند.

 گزارش خراسان حاکی است، در این میان گروه ورزیده ای از افسران تجسس کلانتری سپاد به فرماندهی سرگرد جعفر عامری (رئیس کلانتری) وارد عمل شدند و پس از تجزیه و تحلیل های محیط جغرافیایی جرایم ارتکابی، به سرنخ هایی از فعالیت یک شبکه گسترده سرقت دست یافتند که نشان می داد افرادی از مجرمان سابقه دار با تشکیل باندهای مرتبط با هم، به گوشی قاپی در شمال شهر می پردازند. این گونه بود که نیروهای تجسس در چند شاخه اطلاعاتی عملیاتی به فعالیت پرداختند و با بررسی دقیق پرونده های گوشی قاپی متوجه شدند که ردیابی از مجرمان سابقه دار در ماجرای سرقت های مذکور وجود دارد.

بنا بر این گزارش، بررسی اطلاعات مخبران، دامنه تحقیقات نیروهای تجسس را به سوی جوان سابقه داری به نام بهمن معروف به «بهمن کور» کشاند که با یک دستگاه موتورسیکلت هوندا قرمز رنگ دست به گوشی قاپی می زد.

با شناسایی هویت و محل اختفای این متهم، گروهی از افسران تجسس با کسب مجوزهای قضایی از قاضی سیدجواد حسینی (معاون دادستان مرکز خراسان رضوی) وارد بولوار بهمن در منطقه خواجه ربیع مشهد شدند و او را در یک عملیات غافلگیرانه به دام انداختند این جوان که خود سرکرده شبکه معروف به «کور» بود در همان بازجویی های اولیه به گوشی قاپی های متعدد از شهروندان اعتراف کرد و گفت: مدتی قبل نیز به همراه یکی دیگر از اعضای شبکه به نام «و-الف» و به اتهام پنج فقره گوشی قاپی دستگیر شدم که هم اکنون از سوی شعبه ۴۰۱ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد و با سپردن وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی تا زمان رسیدگی به پرونده آزاد شده ام.

به گزارش خراسان، سرکرده این شبکه سرقت که مدعی بود به خاطر چپ بودن یکی از چشمانش به «بهمن کور» معروف شده است، دیگر اعضای شبکه را لو داد و گفت: برخی از همدستانم در قالب باندهای دو یا سه نفره اقدام به گوشی قاپی می کنند و گوشی ها را به فرد دیگری از اعضای شبکه می فروشیم. در پی اعترافات این گوشی قاپ حرفه ای، گروه عملیاتی نیروهای تجسس کلانتری به سرپرستی ستوان قرایی (رئیس تجسس کلانتری سپاد) عملیات دستگیری دیگر اعضای این شبکه گسترده را در دستور کار قرار دادند و با هماهنگی و راهنمایی های قاضی حسینی، موفق شدند دو عضو اصلی این شبکه را که به «وحید سیاه» و صمد معروف هستند دستگیر کنند. گزارش خراسان حاکی است به دنبال اقاریر دو متهم دیگر، مشخص شد که تعدادی از سارقان حرفه ای و سابقه دار عضو شبکه معروف به «کور» هستند و در مناطق صدمتری ، بولوار کشاورز، بهمن، میدان بار سپاد، و … اقدام به گوشی قاپی می کنند.

«وحید سیاه» یکی از متهمان در اعترافات خود گفت: از حدود شش ماه قبل سرقت ها را با استفاده از موتورسیکلت قرمزرنگ آغاز  کردیم و هر روز حداقل دو  گوشی از شهروندان می ربودیم این درحالی است که طبق گزارش ارسالی پلیس به دادسرای عمومی و انقلاب مشهد، بیش از ۳۰۰ پرونده گوشی قاپی طی شش ماه گذشته فقط در کلانتری سپاد مشهد تشکیل شده است که تحقیقات از اعضای این شبکه درباره پرونده های گوشی قاپی روی میز پلیس، زیر ذره‌بین تجسس قرار دارد.

براساس این گزارش، یکی از متهمان دستگیر شده که سابقه شرارت و شرکت در نزاع منجر به قطع عضو را نیز در پرونده سیاه خود دارد علاوه بر سرقت گوشی به مالخری نیز اعتراف کرده است.

این متهمان درحالی با شاکیان زیادی در همان ساعات اولیه دستگیری روبه‌رو شده اند که بررسی های مقدماتی پلیسی با توجه به سرقت های مشابه در شمال شهر مشهد، از گستردگی جرایم آنان حکایت دارد.

شایان ذکر است روز گذشته با دستور مقام قضایی، این متهمان برای دستگیری اعضای دیگر شبکه سرقت در اختیار نیروهای تجسس قرار گرفتند.منبع پست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن