عمومی

شهردار: شهر «گودین» با حمایت دولت در مسیر توسعه قرار دارد


کرمانشاه- شهردار گودین شهرستان کنگاور گفت: قطار پیشرفت و آبادانی با حمایت دولت و با انجام بسیاری از فعالیت‌های عمرانی و زیرساختی در این شهر، بر روی ریل توسعه افتاده است.

«علی‌اصغر نیاکانی پور» روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با اشاره به فعالیت سومین سال شهرداری و شورای شهر گودین اظهار داشت: اولویت ما؛ توسعه فعالیت‌های عمرانی شامل بهسازی، نوسازی و توسعه معابر اصلی و فرعی بوده است.

او با بیان اینکه مطالبه اصلی مردم عدم آسفالت معابر و کوچه‌ها و همچنین گلایه از وجود چاله‌های زیادی در سطح شهر بود، افزود: تاکنون در راستای رضایتمندی مردم هفت مرحله آسفالت در سطح شهر گودین انجام شده که تنها در آخرین مرحله آن هشت هزار مترمربع از معابر این شهر آسفالت و در مجموع ۵۰ هزار متر آسفالت‌ریزی شده است.

شهردار گودین در ادامه تصریح کرد: تاکنون ۸۵ درصد معابر شهر گودین آسفالت شده و برای ۱۵ درصد باقیمانده نیز اعتبار ۱۰ میلیارد ریال جذب شده که تلاش می‌کنیم مابقی آن را در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام دهیم.

نیاکانی پور در ادامه موزائیک فرش هشت هزار و ۵۰۰ متر مربع در سطح معابر و هفت هزار و ۴۰۰ متر جدول‌گذاری در سطح شهر گودین را از دیگر فعالیت‌های این شهر نوپا عنوان کرد.

او در ادامه از کاشت سه هزار و ۵۰۰ اصله نهال در گودین و بوستان کوهستان این شهر خبر داد و افزود: ساخت دیوار سنگی به حجم یک‌ هزار و ۵۰۰ متر مکعب به منظور تراس‌بندی طبقات، موزاییک فرش ۲ هزار متر، لوله‌گذاری انتقال آب به طول یک و نیم کیلومتر، مبلمان محیطی و نصب ۲ ترانس فشار قوی به منظور تامین روشنایی از اقدامات شهرداری در بوستان کوهستان شهر گودین است.

شهردار گودین در ادامه، اجرای روشنایی تپه نورالشهدا که محل دفن شهدای گمنام است، اجرای موزاییک فرش آن به مساحت ۴۰۰ متر مربع، خرید ۲ دستگاه نیسان برای شهرداری و مکاتبه برای تحویل یک دستگاه خودرو آتش نشانی که از نیازهای ضروری این شهر به حساب می‌آید را از دیگر اقدامات شهرداری برشمرد.

وی همچنین تهیه طرح هادی شهری برای گودین را از دیگر اولویت های مهم برشمرد و اظهار داشت: طرح هادی قدیمی بازدارنده نبود و با توجه به فشردگی تراکم مسکن، مردم اقدام به ساخت و ساز در اطراف شهر کردند که با تهیه طرح جدید، هم مشکل مردم حل خواهد شد و هم ضوابط طرح هادی جدید رعایت می شود.

وی در ادامه به ارتقا درجه شهرداری از یک به ۲ خبر داد و بیان داشت: با پیگیری‌های فراوان و تهیه اسناد به دستور وزیر کشور شهرداری گودین ارتقا یافت که افزایش اعتبارات و قیر رایگان از مزایای آن محسوب می‌شود.

شهردار گودین در خاتمه از پیشرفت ۶۵ درصدی ساختمان آتش‌نشانی این شهر خبر داد و اظهار داشت: امسال سه میلیارد ریال برای تکمیل این ساختمان اختصاص یافته که تلاش برای اتمام ساخت آن ادامه دارد.

شهر گودین در ۲۰ کیلومتری جنوب شرق کنگاور و در همسایگی استان همدان قرار دارد.

گودین در سال ۹۳ به شهر تبدیل شده که هر ساله با تزریق اعتبارات از سوی دولت تدبیر و امید مسیر پیشرفت و توسعه آن هموار شده است.

کنگاور با جمعیتی افزون بر ۷۶ هزار نفر در ۸۵ کیلومتری شرق کرمانشاه قرار دارد.

این متن در ایرنا منتشر شده و انتشار آن در حالا زندگی به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست.منبع پست

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن