عمومی

شهرستان پیشوا در روز شهادت امام رضا(ع) غرق عزا و ماتم است


تهران- همزمان با سالروز شهادت هشتمین اختر آسمان ولایت و امامت، شهرستان پیشوا مدفن امامزاده جعفر(ع) برادر بلافصل امام رضا (ع) غرق عزا و ماتم است.

به گزارش ایرنا ، مردم خداجوی و ولایت‌مدار شهرستان پیشوا که از روزهای پیش با سیاه‌پوش کردن خیابان‌ها و معابر و برافراشتن پرچم‌های عزا در صحن مطهر امامزاده جعفر(ع) به پیشواز عزاداری هشتمین امام شیعیان رفته بودند، ضمن رعایت پروتکل‌های بهداشتی، با برتن کردن لباس‌های عزا و با حضور در صحن مطهر امامزاده جعفربن موسی الکاظم(ع) ، این مصیبت عظما را به ایشان تسلیت گفتند.
با توجه به شیوع ویروس کرونا، امسال هیأت‌های عزاداری در این مکان مقدس حضور پیدا نکردند و مسوولان صحن مطهر با قراردادن صندلی و با رعایت فاصله گذاری اجتماعی، مراسم عزاداری را اقامه کردند.
قرائت زیارت خاص امام رضا (ع)، قرائت زیارت از بعید (زیارت نبی اکرم از دور) و برپایی مراسم سینه‌زنی در صحن جامع امامزاده جعفر(ع) از جمله برنامه‌هایی است که در سالروز شهادت امام رضا(ع) در پیشوا برگزار گردید .
همه ساله، همزمان با روز شهادت امام رضا(ع)، عاشقان این امام همام از شهرستان ورامین و روستاهای اطراف، پای پیاده به سمت شهرستان پیشوا حرکت می‌کردند و با عنوان جاماندگان ارض طوس، به عزاداری می‌پرداختند که بر اساس دستورالعمل ستاد کرونا شهرستان، امسال این مراسم در پیشوا برگزار نشد و زائران و مجاوران به اقامه عزا در صحن اکتفا کردند.
بسیاری از خیرینی که در سال‌های گذشته نذورات خودرا با پخت غذا بین عزاداران توزیع می‌کردند، امسال با تهیه سبدهای غذایی و توزیع بین نیازمندان، نذر خود را ادا کردند.
پیشوا با بیش از ۸۰ هزار نفر جمعیت در ۴۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع است.

این متن در ایرنا منتشر شده و انتشار آن در حالا زندگی به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست.منبع پست

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن