انجیر در قرآندانستنی های دینیزیتون در قرآنعلت 7 بار آمدن زیتون در قرانفلسفه نسبت 7 به 1 زیتون به انجیر در قرآنمذهبی

فلسفه نسبت ۷ به ۱ زیتون به انجیر در قرآن – مذهبی


فلسفه نسبت ۷ به ۱ زیتون به انجیر در قرآن

با معجزه قرآنی، فلسفه نسبت ۷ به ۱ زیتون به انجیر در قرآن از بخش مذهبی سایت تفریحی جیران همراه باشید.

فلسفه نسبت ۷ به ۱ زیتون به انجیر در قرآن - مذهبی

والتین والزیتون (۱) وطور سنین*(۲) وَهَذَا الْبَلَدِ الْأَمِین (۳) لَقَدْ خَلَقْنَا الْإِنسَانَ فِی أَحْسَنِ تَقْوِیمٍ (۴) ثُمَّ رَدَدْنَاهُ أَسْفَلَ سَافِلِینَ

قسم خداوند متعال به انجیر و زیتون و ارتباط آن با خلقت انسان در بهترین زمان و برگرداندن آن به بدترین زمان … نشانه ی چیست؟

وقتی یکی از معجزات قرآن باعث مسلمان شدن یک تیم تحقیقاتی ژاپنی می شود!

خداوند در سوره “تین”(انجیر) به این میوه قسم خورده است و دانشمندان دین‌پژوه می‌گویند، احتمالاً علت آن است که انجیر، یکی از میوه‌های همه چیز تمام است و کلکسیونی از املاح و ویتامین‌ها دارد؛ لذا مورد توجه خاص قرآن قرار گرفته است. اما این سوگند، ویژگی ظریف دیگری هم در بر دارد که موجب مسلمان شدن یک تیم تحقیقاتی ژاپنی شده است.
قصه از اینجا شروع شد که یک گروه پژوهشی ژاپنی، در بین مواد خوراکی به دنبال منبع پروتئین خاصی بودند که به میزان کم، درمغز انسان و حیوانات تولید می‌شود. این پروتئین، کاهش دهنده کلسترول خون ومسئول تقویت قلب و شجاعت انسان است و بازتولیدش بعد از ۶۰ سالگی تعطیل می‌شود.

ژاپنی ها فهمیدند که این ماده فقط در انجیر و زیتون موجود است و برای تامین آن، باید انجیر و زیتون را به نسبت یک به هفت مصرف کرد. بعد از ارائه این نتیجه یکی از قرآن پژوهان مصری نامه‌ای به این تیم تحقیقاتی می‌نویسد و اعلام می‌کند که در کتاب مقدس مسلمانان، خداوند به انجیر و زیتون در کنار هم قسم خورده. نام انجیر فقط یک بار و نام زیتون هفت بار در قرآن آمده است!!!

انجیر یک بار در آیه ی اوّل تین آمده و به زیتون شش بار بطور مستقیم (۹۹ انعام، ۱۴۱ انعام، ۱۱ نحل، ۳۵ نور، ۲۹ عبس، ۱ تین) و یک بار بطور غیرمستقیم (۲۰ مؤمنون؛ درخت زیتون) اشاره شده است.


بیشتر بخوانید
منبع پست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن