تازه های دنیای تکنولوژیفلینوفلینو CB7Rماشین های اسپرت

فلینو CB7R محصول جدید از یک تولید کننده خودروهای اسپرت


فلینو CB7R؛ هیولای خیابانی از کانادا (+تصاویر)

 شاید نام فلینو را به عنوان تولیدکننده خودروهای اسپرت شنیده باشید. این کمپانی کانادایی فعالیت خود را از سال ۲۰۱۶ آغاز کرده اما CB7 اولین محصول آن پیش از شروع تولید در زمان مذکور، به مدت ۷ سال مراحل تحقیق و توسعه خود را سپری کرده بود. CB7 با قیمت ۲۷۵۰۰۰ دلار معرفی شد و از منظر ابعاد ۴۱۹۱ میلیمتر در طول، ۱۹۳۰ میلیمتر در عرض و ۱۱۴۳ میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است. فاصله بین محورها نیز برابر با ۲۴۵۱ میلیمتر برای یک خودروی ۱۱۷۰ کیلوگرمی است.

این محصول با ۳ گزینه انتخابی در بخش پیشرانه عرضه شد ابتدا نمونه ۴۳۰ اسب بخاری با گشتاور ۴۲۵ پوندفوت، نمونه دوم ۵۲۵ اسب بخاری با گشتاور ۴۸۹ پوندفوت و نمونه سوم ۶۱۰ اسب بخاری با گشتاور ۶۰۴ پوندفوت. تمامی این اعداد مربوط به موتور آلومینیومی ۸ سیلندر ۷ لیتری می شود.

اما اخیرا خبری در رابطه با ارائه نسخه جدید این محصوا با نام CB7R منتشر شده که از همان زبان طراحی نیز تبعیت می کند اما حضور حرف R در نامگذاری آن اشاره به Road دارد که می تواند CB7R را به عنوان نسخه قانونی فلینو برای تردد در خیابان مطرح کند.

در محصول جدید فلینو از موتور ۶٫۲ لیتری ۸ سیلندر با ۵۲۵ اسب بخار خروجی و ۴۸۶ پوندفوت گشتاور استفاده شده است. این بار هم یک انتخاب دیگر پیش روی مشتریان قرار داده شده و آن نمونه ۷ لیتری ۸ سیلندر ۷۰۰ اسب بخاری(گشتاور ۷۸۶ پوندفوت) است. با این موتور خودرو طی ۲٫۹ ثانیه از حالت توقف به سرعت ۱۰۰ کیلومتربر ساعت می رسد.

این هیولای خیابانی در بخش سیستم ترمز از دیسک ۳۹۰ میلیمتری با کالیپر ۶ پیستونه در چرخ جلو و دیسک ۳۷۸ سانیتمتری با ۴ پیستون در چرخ عقب استفاده می کند.

بدنه فلینو ترکیبی از فیبرکربن و مواد کامپوزیتی است که وزن خالص خودرو را به ۱۱۳۵ کیلوگرم رسانده و عدد کاملا ایده آلی برای یک سوپر اسپرت به نظر می رسد.

قیمت پیش بینی شده برای این محصول باتوجه به آپشن از ۳۶۰ تا ۶۶۰ هزار دلار متغیر خواهد بود.

منبع:عصرایرانمنبع پست

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن