عمومی

نگاهی به عملکرد دروازه بان پرسپولیس/ جای خالی بیرانوند احساس نشد


عملکرد تحسین برانگیز دروازه بان تیم فوتبال پرسپولیس نقس بسزایی در موفقیت‌های این تیم در نیمه دوم سال ۱۳۹۹ داشت.

به گزارش خبرنگار مهر، شیوع جهانی بیماری کرونا باعث شد تا برنامه‌های یحیی گل محمدی سرمربی پرسپولیس در ماه‌های ابتدایی سال ۱۳۹۹ با جدایی چند بازیکن تاثیرگذار این تیم دستخوش تغییر شود.

علیرضا بیرانوند، علی علیپور، کریستین اوساگونا، محسن ربیع خواه، مهدی ترابی و محمد نادری تعدادی از بازیکنان پرسپولیس بودند که پس از پوکر قهرمانی این تیم تصمیم به جدایی از جمع سرخپوشان گرفتند تا یحیی گل محمدی برای ادامه رقابت‌های لیگ قهرمانان ۲۰۲۰ آسیا با دردسر بزرگ برای پیدا کردن جانشین آنها روبرو شود.

حامد لک بر خلاف انتظار به عنوان جانشین علیرضا بیرانوند در نقل و انتقالات تابستانی در چارچوب دروازه پرسپولیس انتخاب شد. او در روزهایی به پرسپولیس آمد که یحیی گل محمدی از عملکرد «بوژیدار رادوشوویچ» دروازه بان کُروات راضی نبود و لک را از همان ابتدا به عنوان گلر اول تیمش استفاده کرد.

نگاهی به عملکرد دروازه بان پرسپولیس/ جای خالی بیرانوند احساس نشد

شروع دوباره رقابت‌های لیگ قهرمانان ۲۰۲۰ آسیا که بطور متمرکز در کشور قطر برگزار شد آغازی برای دروازه‌بان همیشه جنجالی فوتبال ایران بود. لک با حضور در چارچوب دروازه پرسپولیس در رقابت‌های آسیایی، آمار فوق العاده ای را از خود به نمایش گذاشت. او تا دیدار فینال این رقابت‌ها تنها دو بار از روی نقطه پنالتی دروازه‌اش باز شد اما عملکرد پراشتباه خط دفاعی این تیم باعث شد تا سرخ‌ها در بازی فینال هم دو گل از روی نقطه پنالتی دریافت کنند و نایب قهرمان شوند.

لک با ۸۸.۹ درصد مهار توپ در لیگ قهرمانان ۲۰۲۰ به عنوان بهترین دروازه بان این رقابت‌ها انتخاب شد تا نشان دهد اعتماد یحیی به او برای آمدن به پرسپولیس بی دلیل نبوده است.

او در لیگ برتر بیستم نیز عملکردی خیره کننده داشت. لک در این رقابت‌ها ۱۰ کلین شیت در پایان هفته هجدهم از خود به جای گذاشت تا نظر کارشناسان فوتبالی را بیش از پیش به خود جلب کند.

لک تا پایان بازی‌های پرسپولیس در لیگ برتر در سال ۹۹ تنها ۹ گل خورده است که نسبت به تمام همتایان لیگ برتری خود در فصل جاری آمار بهتری است. ستاره‌ای که در فصل بیستم تصمیم گرفته است شماره ۸۱ را بپوشد اما بر هیچکس پوشیده نیست شماره یک برازنده حامد لک است.

حامد لک نگذاشت جای خالی بیرانوند در پرسپولیس احساس شود و بعید نیست با ادامه این روند در سال ۱۴۰۰ بتواند جای او را در تیم ملی فوتبال ایران نیز بگیرد.


این متن در مهر نیوز منتشر شده و انتشار آن در حالا زندگی به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست.منبع پست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا