عمومی

پرسپولیس برنده ترین و تراکتور شکست ناپذیرترین تیم های مرحله گروهی


مرحله گروهی لیگ قهرمانان فوتبال آسیا در غرب قاره در حالی به پایان رسید که سه نماینده ایران راهی مرحله یک هشتم نهایی شدند.

به گزارش خبرنگار مهر، شب گذشته و بامداد امروز مرحله گروهی رقابتهای لیگ قهرمانان در غرب آسیا به پایان رسید و پرسپولیس، استقلال و تراکتور از ایران موفق شدند از گروه‌های دوم، سوم و پنجم به مرحله حذفی مسابقات صعود کنند تا فولاد تنها نماینده کشورمان باشد که موفق به صعود نشده باشد.

تیم فوتبال پرسپولیس با ۵ پیروزی در جمع ۲۰ تیم حاضر در این مسابقات بیشترین تعداد پیروزی را به دست آورد، تراکتور با ۴ تساوی دارای بیشترین تعداد تساوی شد و الشرطه عراق با قوبل ۵ شکست، بیشترین باخت را تجربه کرد.

تراکتور تبریز تنها تیمی بود که در این مسابقات متحمل شکست نشد تا شکست ناپذیرترین تیم مسابقات غرب آسیا باشد. نیروی هوایی عراق، گوا هند و الریان قطر نیز ۳ تیمی هستند که در این مسابقات پیروزی را تجربه نکردند.

استقلال و پرسپولیس هر کدام با ۱۴ گل زده صاحب بهترین خط حمله مسابقات شدند.

تراکتور و الوحده هر یک با ۳ گل خورده بهترین خط دفاعی را داشتند.

همچنین تراکتور در پنج مسابقه دروازه خود را بسته نگه داشت و تیمی بود که بیشترین «کلین شیت» را ثبت کرد. هر پنج کلین شیت توسط محمدرضا اخباری ثبت شد.

پرسپولیس برنده ترین و تراکتور شکست ناپذیرترین تیم های مرحله گروهی

محمد رضا اخباری دروازه‌بان تراکتور با ۵ کلین شیت بهترین دروازه‌بان در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا

الهلال عربستان که صعودی دراماتیک به مرحله بعدی داشت، با ۶۷/۳ درصد مالکیت، مالک ترین تیم در مسابقات بود و به ترتیب پاختاکور و پرسپولیس با ۶۱/۷ و ۶۱/۲ درصد در رده‌های بعدی قرار گرفتند.

شوت‌زن‌ترین تیم مسابقات نیز الدحیل بود که در ۶ بازی توانست ۱۰۶ ضربه به سمت دروازه حریفان داشته باشد. بعد از این تیم قطری نیز الهلال با ۹۰ و پرسپولیس با ۸۳ شوت در رده‌های بعدی قرار دارند. این در حالی است که پرسپولیس با ۳۷ ضربه در چارچوب دقیق‌ترین تیم در شوت‌زنی بود؛ الدحیل با ۳۳ و الهلال با ۳۰ ضربه در چارچوب به دنبال سرخ پوشان بودند.

الهلال با ۸۸/۸ درصد دقت در پاس دقیق‌ترین تیم مسابقات بود. پاختاکور با ۸۵ درصد و استقلال با ۸۳/۸ درصد دقت در پاس، دومین و سومین تیم‌های دقیق در غرب آسیا بودند.

پرسپولیس در ۶ مسابقه صاحب ۴۷ کرنر شد که این بیشترین تعداد کرنری بود که یک تیم در این مسابقات به دست آورد. الهلال و السد هر کدام با ۴۰ کرنر در جای بعدی قرار گرفتند.


این متن در مهر نیوز منتشر شده و انتشار آن در حالا زندگی به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست.منبع پست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا