ریپورتاژ آگهی

چگونه عنکبوت‌ ها را از محیط خانه دور کنیم


عنکبوت‌ها از موجودات آزاردهنده هستند که بسیاری از مردم از حضور آن‌ها در خانه‌شان می‌ترسند. عنکبوت‌ها موجب ترس بسیاری از مردم می‌شوند و درست است اگر عنکبوت‌های سمی مانند بیوه‌ی سیاه شما را نیش بزنند، ممکن است مجبور شوید که به بیمارستان بروید.

چگونه عنکبوت‌ ها را از محیط خانه دور کنیم

اگر می‌خواهید از یک متخصص کمک بگیرید می‌تونید در قدم اول می‌توانید هزینه سمپاشی را در شهر خودتان بپرسید. مثلا اگر به دنبال سمپاش در تهران باشید می‌توانید درخواست سمپاشی ثبت کنید و پس از زمانی کوتاه پیشنهاد متخصصان فعال در بازار را مشاهده کنید. از آنجایی که این متخصصین در بازار صاحب امتیاز و سابقه و کارنامه هستند با در نظر گرفتن همین موارد و نظرات مشتریان قبلی ایشان، می‌توانید انتخابی آگاهانه تر را تجربه کنید.

 

چرا آفت‌کش‌ها فایده‌ای ندارند و به جای استفاده از آن‌ها، چه باید کرد؟

مواد شیمیایی بر روی عنکبوت‌ها تاثیر چندانی ندارند و نمی‌توانند آن‌ها را از بین ببرند پس استفاده از اسپری‌های ضدآفت در برابر عنکبوت‌ها خیلی قوی عمل نمی‌کنند. عنکبوت‌ها پاهای بلندی دارند و این پاها باعث می‌شود که شکم‌هایشان از سطح زمین فاصله پیدا کند. پس هنگامی که سطحی را سم‌پاشی می‌کنید، تنها پاهای آن‌ها در معرض مواد شیمیایی قرار می‌گیرد و از آنجایی که سیستم گردش خون ندارند، سم نمی‌تواند از طریق پاهایشان به اعضای بدنشان برسد و سبب مرگشان شود.
این یکی از دلایل کار نکردن آفت‌کش‌ها است. ولیکن اگر از این مواد در سطوح یا شکاف‌هایی استفاده کنید که عنکبوت به درون آن‌ها رفت و آمد دارد؛ ممکن است بدن آن با سم تماس پیدا کند و آفت‌کش نتیجه‌بخش گردد.
تماس مستقیم با خود عنکبوت از طریق اسپری کردن مستقیم، روزنامه، کفش و یا هر وسیله‌ی دیگر، نتیجه‌ی بهتری می‌دهد. اگر بخواهیم نگاه دقیق‌تری به این موجودات داشته باشیم، باید آن‌ها را در راسته‌ی بندپایان و عنکبوتیان دسته بندی کنیم تا حشرات دیگر. حشراتی نظیر مورچه، زنبور و سوسک، با استفاده از دهانشان خود را تمیز می‌کنند پس امکان دارد که سموم چسبیده به بدن و پاهایشان را وارد بدنشان کنند و سبب از بین رفتنشان شوند. اما این مسئله در بین عنکبوت‌ها دیده نمی‌شود؛ آن‌ها از دهانشان برای تمیز کردن خود استفاده نمی‌کنند پس احتمال ورود سم از این طریق به بدنشان، خیلی زیاد نیست.

 

چگونه عنکبوت‌ ها را از محیط خانه دور کنیم

کنترل کردن منابع غذایی:

یکی از راه‌های جلوگیری از ورود عنکبوت‌ها به خانه، دور کردن منابع غذایی آن‌ها است. یکی از منابع غذایی آن‌ها سایر حشرات است پس اگر حشرات دیگر را از محیط خانه دور کنید، عنکبوت‌ها نیز خود به خود وارد خانه‌ی شما نمی‌شوند. عنکبوت‌ها تمایل دارند که نزدیک منابع نوری باشند چرا که بسیاری از حشرات به نور جذب می‌شوند. انواع مختلفی از عنکبوت‌ها وجود دارند؛ جهنده، تننده و غیره.

چگونه عنکبوت‌ ها را از محیط خانه دور کنیم

استفاده از تله‌ی چسبی:

تخته‌ها و نوارهای چسبناک یکی از روش‌های غیرسمی برای از بین بردن عنکبوت‌ها هستند. معمولا این تله‌ها از مواد جاذب استفاده نمی‌کنند اما یک سری از کارخانه‌ها از بوهای مخصوص برای جذب کردن عنکبوت‌ها استفاده می‌کنند هرچند هیچ چیزی جذاب‌تر از یک حشره‌ی به دام افتاده در تله، برای عنکبوت وجود ندارد. از آنجایی که این روش فقط محیط محدودی را پوشش می‌دهد، حتما این تله‌ها را در مکان‌هایی که امکان عبور عنکبوت در آنجا بیشتر است، قرار دهید. محتمل‌ترین مکان‌ها، جاهای ساکت و تاریک است. از این مکان‌ها می‌توان به درون کمد، بین تخت و دیوار و یا کنار اثاثیه‌های خانه اشاره کرد.
این تله‌ها می‌توانند به شما در شناسایی محل ورود عنکبوت‌ها کمک کنند. به عنوان مثال اگر شش عنکبوت در سمت چپ تله، گیر کرده باشند؛ به سمت چپ تله نگاه کنید و به دنبال جایی بگردید که عنکبوت‌ها از آنجا وارد خانه می‌شوند. سپس آن ورودی را بپوشانید.

نکات:
عنکبوت‌ها برخلاف مورچه‌ها و زنبورها موجودات اجتماعی‌ای نیستند و در گروه زندگی نمی‌کنند. به عنوان موجوداتی شکارچی، تمایل دارند که شکار خود را با کسی قسمت نکنند. پس فرقی نمی‌کند که آن‌ها را با کفش بزنید یا به روی آن‌ها ضد‌آفت اسپری کنید.منبع پست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن