عمومی

کشت چغندرقند در شمال خوزستان ۶۷درصد افزایش یافت


دزفول- مدیرعامل شرکت بهره برداری‌ از شبکه های آبیاری شمال خوزستان گفت: کشت چغندرقند در قراردادهای تامین آب منطقه شمال خوزستان ۶۷ درصد افزایش یافته است.

محسن سعادت‌فر روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: تاکنون قرارداد تامین آب محصول چغندرقند در بیش از هفت هزار و ۶۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی منطقه منعقد شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود ۶۷ درصد افزایش را نشان می‌دهد.
وی سطح زیر کشت قراردادهای تامین آب محصولات زمستانه در شبکه های آبیاری شمال خوزستان را تاکنون ۱۸ هزار و ۳۰۵ هکتار اعلام کرد و گفت: عقد قرارداد آب در امور مشترکین شرکت بهره برداری شمال خوزستان همچنان ادامه دارد.
سعادت‌فر افزود: عقد قرارداد محصول راهبردی گندم نیز در آذرماه سال جاری با اعلام تعرفه آب بها انجام خواهد شد.
مدیرعامل شرکت بهره برداری شمال خوزستان با اشاره به برنامه ریزی تامین آب اراضی کشاورزی منطقه تاکید کرد: مراجعه به موقع کشاورزان برای عقد قرارداد آب محصولات زمستانه می‌تواند باعث ارائه خدمات بهتر به کشاورزان در زمینه تامین و توزیع آب زراعی شود.
انواع محصولات زراعی با بهره گیری از کانال‌های مدرن آبیاری در اراضی شمال خوزستان کشت می‌شود که در این میان سطح زیر کشت گندم، ذرت علوفه‌ای، صیفی جات، سبزیجات و چغندرقند قابل توجه است.
شرکت بهره برداری شمال خوزستان با بیش از ۱۸ هزار مشترک مدیریت تامین و توزیع آب در زمین‌های کشاورزی محدوده شبکه های آبیاری دز و کرخه شمالی را بر عهده دارد.

این متن در ایرنا منتشر شده و انتشار آن در حالا زندگی به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست.منبع پست

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن