اختصاصیخبرهای داغ روزسبک زندگی

گیاهان تزیینی با رشد سریع


هر کسی دوست دارد در منزل خود باغی از گل‌ها و گیاهان زیبا داشته باشد. بیشتر گیاهانی که رشد داده می شوند خطری برای انسان ها ندارند و غیر تهاجمی هستند. اما در این میان گیاهانی وجود دارد که بهتر است در منزل رشد داده نشود. دفعه بعد، زمانی که خواستید گیاهانی را برای پرورش در منزل انتخاب کنید، موارد زیر را مدنظر داشته باشید.

گیاهانی که در این مقاله بیان می‌کنیم را بهتر است در منزل رشد ندهید.

همچنین بخوانید: کدام سبزی سریع رشد میکند؟

پیچک انگلیسی یا پاپیتال:

گیاهان تزیینی با رشد سریع

برگ های تیره رنگ پیچک انگلیسی زیبایی‌های خاص خود را دارد. این گیاه در طول صدها سال قبل به خاطر رشد سریعش در میان افراد محبوب گشته است.

رشد سریع این گیاه دقیقا همان چیزی است که می تواند باعث آزار و اذیت شما شود. برای کنترل کردن آن می توانید قسمت های مختلف موجود را برش دهید اما اگر دوست ندارید منزلتان از برگ های آن پر شود بهتر است از پرورشش در منزل چشم بپوشید.


زرشک ژاپنی:

گیاهان تزیینی با رشد سریع

زرشک ژاپنی نیز یکی از گیاهانی است که به سرعت رشد می کند و این یک مسئله اغراق آمیز نیست. زرشک ژاپنی نه تنها در خارج از باغ رشد می کند بلکه می تواند در داخل منزل نیز با سرعت زیادی رشد نماید و به سرعت تکثیر گردد. اگر این خاصیت زرشک ژاپنی را دوست ندارید بهتر است از کاشت آن صرف نظر کنید.


کیوی هاردی:

گیاهان تزیینی با رشد سریع

شواهد رو به رشدی وجود دارد که این گیاه محبوب رفتار بدی از خود نشان می دهد. محققان نیوزیلندی بر روی این گیاه تحقیقاتی را انجام داده اند. هاردی کیوی با خوشه‌های گل معطر و رشد سریعی که دارد توجه افراد را به خود جلب می کند اما به ندرت می توان از شر آن خلاص شد. این گیاه به صورت تهاجمی در همه جا رشد می‌کند.


Goutweed:

گیاهان تزیینی با رشد سریع

این گیاه نیز به خاطر رشد سریع و آسانی که دارد در میان افراد محبوب شده است اما همین موضوع می تواند برای برخی از افراد ازاردهنده باشد. یک ریزوم زیرزمینی باعث می شود در اوردن این گیاه از ریشه ناممکن باشد. به جای این گیاه می توانید از موارد دیگری همچون زنجبیل وحشی استفاده کنید.


اسپیره ژاپنی:

گیاهان تزیینی با رشد سریع

این گیاه ساکن ایستگاه های گاز است و به خاطر محکم بودنش در میان افراد مشهور و شناخته شده است. این گیاه گل‌های زیبا و صورتی رنگی دارد اما مشکل اینجاست که به سرعت توسعه و گسترش پیدا می کند و همه قسمت های باغ را تسخیر می سازد.


سنجد:

گیاهان تزیینی با رشد سریع

شاخ و برگ‌های نقره ای رنگ زیبا و گل‌های سنجد باعث شده است در میان افراد مشهور و محبوب گردد. با اینحال توت‌های صورتی -نارنجی این گیاه به عنوان غذا برای پرندگان عمل می کند و همین امر موجب می شود دانه‌های آن در همه جا توسعه یابد.


Chinese Silver Grass:

گیاهان تزیینی با رشد سریع

این گیاه به خاطر برگ هایی که دارد محبوب شده است اما باز هم می‌تواند سطح وسیعی از باغ را به خود اختصاص دهد. این گیاه زمانی که در باغ یا باغچه شما جا باز کند به راحتی نمی توان از شر آن خلاص شد.


ویستریا:

گیاهان تزیینی با رشد سریع

هیچ چیزی همانند شکوفه های بنفش ویستریا نمی‌تواند چشم نواز و زیبا باشد اما ایا می‌دانستید که ویستریای بومی در شمال امریکا وجود دارد؟ Wisteria fruticosa همانند گونه آسیایی اش باعث سرنگونی درختان بزرگ نمی شود و همانند آن زیباست.


بامبو:

گیاهان تزیینی با رشد سریع

برخی از گونه‌های بامبو تهاجمی هستند و می‌توانند کل ناحیه را به خود اختصاص دهند. این گیاه به سرعت رشد می کند و می‌تواند بهترین روش برای پوشاندن یک ناحیه باشد اما در طولانی مدت نگهداری آن دشوار خواهد بود. بامبو در کمترین زمان کل ناحیه را به خود اختصاص می‌دهد.


شمشاد سرخ:

گیاهان تزیینی با رشد سریع

شمشاد سرخ یک گیاه خوب برای پر کردن فضاهای شهری است اما رشد آن در منزل می‌تواند دردسرساز باشد. این گیاه به سرعت رشد می کند و حجم وسیعی از ناحیه را پوشش می دهد شما می‌توانید به فکر گیاهان جایگزین باشد.منبع پست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن