ریپورتاژ آگهی

جدیدترین روش کاشت مو کدام است ؟ DHI یا Micro FIT


جدیدترین روش کاشت مو کدام است ؟ DHI یا Micro FIT

کاشت مو، یک نوع جراحی زیبایی پرطرفدار و نسبتا جدید است که با روش های مختلف انجام می شود.نکته ای که شاید برای شما مهم باید جدیدترین روش کاشت مو است در واقع یعنی با توجه به شرایط شما، کدام روش در شما مفیدتر و موثرتر خواهد بود. روش Micro-FIT یا MFIT یکی از جدیدترین روش های کاشت مو است. در این روش پزشکان روش SUT و FIT را با هم ترکیب کرده اند و یک روش کاشت موی سریع تر، بهتر و با عوارض کمتر نسبت به دو روش قبلی، به وجود آورده اند.

موضوع این نوشتار کاشت مو به روش Micro FIT است. در اینجا به تمام سوالات شما در رابطه با این روش کاشت مو، پاسخ داده می شود. ما سعی کردیم، مجموعه ای کامل و مبتنی بر منابع علمی معتبر را جمع آوری کنیم. لطفا با ما همراه باشید و با یکی از بهترین روش های کاشت مو آشنا شوید.

کاشت مو با روش MICRO FIT

در روش FUT با ایجاد برش در پوست سر، یک لایه به عرض ۱ الی ۲ سانتی متر و به طول ۱۰ تا ۱۵ سانتی متر از پوست سر برداشته می شود و سپس پوست دو طرف کشیده شده و به هم بخیه می شوند. در مرحله بعد گرافت های روی این لایه استخراج شده و در ناحیه اهدا کاشته می شوند. بدیهی است که در افرادی که پوست سر آن ها خاصیت کشسانی نداشته باشد، استفاده از روش FUT امکان پذیر نیست. در این افراد MICRO FIT روش مناسبی برای کاشت مو است.

برخی از افراد نیز سابقه ایجاد زخم های گوشتی دارند و ممکن است که جای بخیه و اسکارهای حاصل از روش FUT در آن ها ترمیم نشود. بنابراین استفاده از MICRO FIT روش مناسب تری برای آن ها است. به طور کلی این روش کاشت مو در تمام افرادی که دچار ریزش مو به دلیل تغییرات هورمونی، سوختگی یا ضربه شده اند، قابل انجام است. البته پزشک با انجام معاینات اولیه مشخص می کند که کدام روش کاشت مو برای فرد متقاضی بهتر است.

تفاوت کاشت مو به روش MICRO FIT با روش های FIT و FUT

به طور کلی نحوه کاشت مو در تمام روش های مبتنی بر FIT یکسان است. تفاوت بین این روش ها، ابزارها و دستگاه هایی است که برای برداشت مو استفاده می شوند. در واقع این روش ها در نحوه برداشت با یکدیگر متفاوت می شوند. استخراج فولیکول ها در این روش با استفاده از ایمپلنترهای مینیاتوری انجام می شود. این دستگاه، حفره هایی با قطر ۰/۷ الی ۰/۹ میلی متر در سر ایجاد می کند و فولیکول ها را از بافت نرم اطراف جدا می کند.

بر خلاف روش FUT که برشی در پوسته سر ایجاد می شود و بخش برش خورده جدا می شود و سپس پوست سر در دو قسمت برش به هم وصل شده و بخیه زده می شود، با توجه به قطر بسیار کم این حفره ها، معمولا در این روش خونریزی اتفاق نمی افتد و نیازی به بخیه نیست.

سرعت برداشت در روش Micro FIT نسبت به روش FIT بیشتر است. زیرا در روش FIT، فولیکول ها با استفاده از  پنس جدا می شوند که نیاز به وقت زیادی دارد.

با توجه به اینکه تفاوت اصلی این روش کاشت مو با سایر روش ها در نحوه برداشت فولیکول ها است، در ادامه دستگاه هایی که به منظور برداشت فولیکول ها در این روش استفاده می شوند، مورد بررسی قرار می گیرند.

جدیدترین روش کاشت مو کدام است ؟ DHI یا Micro FIT

ابزارها و دستگاه های مورد استفاده در روش MICRO FIT

تجهیزاتی که در کاشت مو به روش MICRO FIT استفاده می شود، سبب افزایش کیفیت کاشت مو با این روش شده اند. مزایای اصلی دستگاه ها در این روش نسبت به روش FIT عبارتند از:

  • دستگاه ایمپلنتر مینیاتوری در این روش، قابلیت ایجاد حفره هایی با اندازه های متفاوت را دارد. برخلاف FIT که در آن از یک پانچ استفاده می شود که فقط حفره هایی با قطر ثابت ایجاد می کند؛
  • پانچی که در این روش کاشت مو استفاده می شود، مانند یک مته مینیاتوری عمل می کند. با توجه به اینکه این پانچ دارای قابلیت چرخش است، به راحتی در پوست نفوذ می کند و حفره های بهتر و مناسب تری ایجاد می کند. جراح نیازی به چرخاندن دستگاه ندارد، بلکه با زدن دکمه ای، چرخش آن شروع می شود؛
  • دستگاهی که در کاشت مو به روش MICRO FIT استفاده می شود، با ایجاد مکش، فولیکول ها را استخراج می کند. با توجه به این ویژگی نیازی به استفاده از انبرک ها یا دیگر ابزارهای جراحی برای برداشت فولیکول ها نیست.

مراحل کاشت مو به روش MICRO FIT

در تمام روش های FIT، SUT، MICRO FIT و BHT سه مرحله کلی وجود دارد.  تفاوت عمده این روش ها در نحوه برداشت فولیکول ها است.

برداشت واحدهای فولیکولی

مرحله اول از کاشت مو، برداشت فولیکول ها از منطقه اهدا است. معمولا یکی از مناطق پشت سر یا پشت گوش به عنوان منطقه اهدا انتخاب می شوند.

در معاینات اولیه با بررسی وضعیت موها توسط پزشک، منطقه اهدا مشخص می شود و سپس با بی حسی موضعی، برداشت فولیکول ها از منطقه اهدا شروع می شود. برای برداشت فولیکول ها، ایمپلنترهای مینیاتوری حفره هایی با قطر بسیار کم ایجاد می کنند. بنابراین برداشت فولیکول ها بدون خونریزی و اثرات جای زخم انجام می شود.

آماده سازی فولیکول های برداشت شده

به منظور حفظ فولیکول ها و جلوگیری از آسیب دیدگی، آن ها را در یک محلول مخصوص قرار می دهند. علاوه بر این تیم پزشکی فولیکول های برداشت شده را در زیر میکروسکوپ بررسی می کند. در صورتی که فولیکول ها نیاز به ترمیم داشته باشند، تغییرات لازم را روی آن ها انجام می دهند و آن ها را برای کاشت آماده می سازند.

جدیدترین روش کاشت مو کدام است ؟ DHI یا Micro FIT

کاشت گرافت ها

در این مرحله جراح سوراخ هایی در پوست سر ایجاد می کند و فولیکول های استخراج شده را در آن قرار می دهد. قرار دادن فولیکول ها در حفره ها با استفاده از ابزارهای دستی و دستگاه قابل انجام است. پزشک انتخاب می کند که از کدام روش برای قرار دادن فولیکول ها در حفره ها استفاده کند. در صورتی که او از مهارت کافی در این زمینه برخوردار باشد، کاشت مو با هر دو ابزار به یک اندازه موثر خواهد بود.

مزایای کاشت مو به روش Micro FIT

کاشت مو به روش MICRO FIT مزایای بسیار زیادی دارد. از جمله مزایای این روش می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • کاشت مو بدون خونریزی و بخیه

یکی از مزیت های کاشت مو به روش MICRO FIT ، نحوه برداشت گرافت ها از ناحیه اهدا است. دستگاهی که در این روش استفاده می شود، حفره هایی با قطر بسیار کم ایجاد می کند و سپس با ایجاد مکش، گرافت های مو را از ناحیه اهدا جدا می کند. با توجه به اینکه حفره های ایجاد شده ریز هستند و از طرف دیگر برای برداشت گرافت، هیچ گونه برشی در سر ایجاد نمی شود، خونریزی اتفاق نمی افتد و نیازی به استفاده از بخیه نیست. برخی مواقع جای برش و بخیه برای همیشه روی سر بیمار باقی می ماند. هرچند با گذشت زمان اثرات آن روی سر کم رنگ تر می شود؛ اما کاملا از بین نمی رود.

حفره هایی که در روش MICRO FIT روی سر ایجاد می شود، حتی از روش ربات کاشت موی ARTAS ، کوچک تر است. ربات کاشت مویARTAS  ، جدیدترین روش کاشت مو است و در آن از پانچ های ۱ میلی متری استفاده می شود.

  • روشی بدون درد یا درد بسیار کم

از آنجایی که این روش نیازی به ایجاد برش و بخیه ندارد و با ایجاد مکش توسط دستگاه، برداشت گرافت ها انجام می شود؛ از طرف دیگر حفره های ایجاد شده در سر نیز بسیار ریز هستند، معمولا این روش، یک روش بدون درد است. درد کمی هم که ممکن است وجود داشته باشد، با استفاده از مسکن ها به راحتی تسکین می یابد.

  • دوران نقاهت و بهبودی کوتاه

باتوجه به روش برداشت و کاشت گرافت ها و ویژگی های دستگاه ها و ابزارهای مورد استفاده، عوارض این روش کاشت مو بسیار کم است. با توجه به عوارض کم، سرعت ترمیم ناحیه اهدا و ناحیه کاشت مو در آن زیاد و دوران نقاهت و بهبودی بسیار کوتاه است.

  • احتمال عفونت بسیار کم است

از آنجایی که در کاشت مو به روش MICRO FIT، برشی در پوست سر ایجاد نمی شود، احتمال بروز عفونت به کمترین مقدار ممکن می رسد.

  • امکان برداشت مو از سایر نواحی بدن

در این روش، امکان برداشت مو از ریش، سینه و نواحی پشت بدن با استفاده از ایمپلنتر مینیاتوری وجود دارد. با استفاده از این موها، طراحی خط موی زیباتر و طبیعی تر و  تراکم بیشتر موها امکان پذیر است.

علاوه بر این با استفاده از این دستگاه ها، امکان برداشت مو در افرادی که بانک موی نازک دارند نیز ممکن شده است.

  • کاشت ریش و ابرو

از ایمپلنتر مینیاتوری ظریف و دقیق، برای کاشت ریش و ابرو نیز استفاده می شود. علاوه بر این با استفاده از آن کاشت مو در مناطقی کوچک که بر اثر ضربه، سوختگی یا بیماری های خاص به صورت تکه ای دچار ریزش مو شده اند نیز امکان پذیر است.

توصیه هایی ضروری برای قبل و بعد از کاشت مو با روش MICRO FIT

مراقبت های قبل و بعد از کاشت مو علاوه بر اینکه برای سلامت بیمار ضروری است، در نتیجه حاصل از کاشت مو تاثیر گذار است.

پزشک باید از تمام داروهایی که بیمار مصرف می کند، اطلاع داشته باشد. در برخی مواقع بنا بر تشخیص پزشک، استفاده از داروها متوقف می شود یا آن ها توسط داروهای دیگری جایگزین می شوند. علاوه بر این، استفاده از برخی داروها از قبیل وارفارین و آسپیرین با کاهش غلظت خون، سبب ایجاد مشکل در انعقاد خون می شوند. بیمار باید در رابطه با داروهایی که استفاده می کند، به طور دقیق و با جزئیات کامل با پزشک خود صحبت کند. در صورتی که حساسیت نسبت به داروهای خاصی از قبیل آنتی بیوتیک وجود دارد، باید به پزشک اطلاع داده شود.

توصیه های پزشک در رابطه با شستشو و مراقبت از مو بعد از کاشت مو، استفاده از آنتی بیوتیک و داروهای مسکن یا توصیه های تغذیه ای در این زمینه بسیار مهم هستند.

کاشت مو به روش MICRO FIT  چه هزینه ای برای متقاضی دارد؟

استفاده از ابزارها و تجهیزات پیشرفته و کیفیت بالای کاشت مو، یکی از دلایل افزایش هزینه در کاشت مو به روش MICRO FIT ، نسبت به دیگر روش ها است. البته عوامل دیگری نیز در هزینه کاشت مو تاثیرگذارند. یکی از این عوامل میزان طاسی یا وسعت منطقه کاشت است. با افزایش وسعت منطقه کاشت، تعداد فولیکول های لازم برای کاشت مو بیشتر می شوند. این موضوع سبب می شود که زمان لازم برای کاشت مو با این روش و همچنین  هزینه آن زیاد شود.

علاوه بر این تبحر و مهارت پزشک و تیم پزشکی نیز عامل دیگری در تعیین هزینه کاشت مو است. این موضوع سبب شده است که هزینه کاشت مو در کلینیک های مختلف متفاوت باشد.

بنابراین عواملی از قبیل ویژگی های فردی، روش کاشت مو، تیم پزشکی و کلینیک کاشت مو هزینه نهایی کاشت مو را تعیین می کنند. بهتر است قبل از اقدام به کاشت مو در مورد هزینه نیز صحبت های لازم را داشته باشید. قیمت تقریبی کاشت مو در جلسات معاینات اولیه، پس از طراحی خط مو و تعیین تعداد گرافت های لازم برای کاشت، مشخص می شود. لازم به ذکر است که هزینه کلی کاشت مو به روش MICRO FIT در کلینیک ساعی بین ۷ الی ۱۰ میلیون تومان است. اگر قصد کاشت مو دارید و نگران هزینه آن هستید، بهتر است همین حالا با کلینیک ساعی تماس بگیرید و در رابطه با هزینه کاشت مو به روش های مختلف صحبت کنید. هزینه دقیق کاشت مو در شما بعد از جلسات معاینه مشخص می شود.

کاشت مو با روش مناسب و با کیفیت مطلوب، فرد را از کاشت مجدد و درمان های تکمیلی بی نیاز می کند. در واقع مزایای کاشت مو با استفاده از یک روش پیشرفته و با کیفیت، آن قدر زیاد است که به نظر می رسد، هزینه بیشتر آن قابل چشم پوشی باشد.منبع پست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا